İsveçrənin Azərbaycandakı səfirliyi İsveçrə və Azərbaycan fotoqraflarının birgə fotosərgisi
İsveçrənin Azərbaycandakı səfirliyi İsveçrə və Azərbaycan fotoqraflarının birgə fotosərgisini təşkil edir
23.01.2019 – 05.02.2019
Cənab Sedrik Kristofer Merklinin “Yustistalda pendir bölüşdürülməsi” və Elmar Mustafazadənin “Sənətkarlıq ustaları” adlı fotosərgisinin açılış mərasimi Çərşənbə Günü, 23 yanvar 2019-cu il, saat 19.00-da Müasir İncəsənət Muzeyində olacaq.  Sərgi 5 fevral 2019 – cu il tarixinə qədər davam edəcək.
Cənab Merklinin fotoları İsveçrə Alpında fermerlərin qədim ənənəsinin qeyd olunmasına həsr edilib. “Xestaylet” adlanan 300 illik bu ənənə Yustistalda hər payız bayram edilir. Cənab Mustafayevin fotoları Azərbaycanda qədim və ənənəvi sənətkarlığı əks etdirir. Bu fotolar sənətkarlığa və qədim Azərbaycan incəsənətinin təbliğinə həsr olunub.

Joint Photo Exhibition of Swiss and Azerbaijani photographers
The Embassy of Switzerland in Baku organizes a joint Photo Exhibition of Swiss and Azerbaijani photographers
23.01.2019 – 05.02.2019
The Opening Ceremony of the joint Photo Exhibition of Mr. Cedric Christopher Merkli’s “Cheese distribution in Justistal” and Elmar Mustafazade’s “Masters of Craft” will take place on Wednesday, 23 January 2019, at 19h00 at Museum of Modern Art. The exhibition will be opened for visitors until 5 February 2019.
The photos of Mr. Merkli depict the celebration of an antique tradition of the farmers from the Swiss Alps. It shows the steps of a 300 years old cheese distribution ritual called “Chästeilet”, celebrated every fall in Justistal.
The photos of Mr. Mustafayev depict old and traditional craftsmanship in Azerbaijan. They are dedicated to the masters of handicraft art and promote the heritage of the ancient Azerbaijani art.