‘Who cares?’ – Qəhrəmanlar Sərgisi
UAFA təşkilatını əlilliyi olan uşaqlara qayğı göstərən qadınların rolunu diqqət mərkəzinə gətirməkdə dəstəkləmək məqsədi ilə Rolling Stones qrupunun fotoqrafı Nathan Browning 2014-cü ilin fevral ayında Şağanda yerləşən 3 saylı internat evinə və Bakının Yasamal rayonunda yaşayan bir neçə ailəyə səfər etmişdi. O, fotoqrafiya ifadə vasitəsindən istifadə edir.
Krallığın dünya şöhrətli və tanınmış fotoqrafı – David Montgomery Nathanın işinə mentorluq etmiş və sərgidə yeni fikirlərə yol açan fotoqrafiyanın rolu haqqında danışacaqdır.
Kasıb və varlı, ailəli və ya ailəsiz olmağımızdan asılı olmayaraq “Qayğıkeş Əllər” məsələsi hamımızı narahat edən məsələlərdəndir.
Hər birimiz kiminsə qayğısına ehtiyacımız olacaq bir vəziyyətə düşə bilərik.
UAFA olaraq biz nizamlı, yüksək standartlara və insan hüquqlarına uyğun olacaq qayğının dövlət tərəfindən təmin ediləcəyinə inanırıq . UAFA bu qayğı standartlarının təkmilləşdirilməsi yönümündə Əmək və Əhalinin Sosial Müdafiəsi Nazirliyi ilə yaxından əməkdaşlıq edir.
Qəhrəmanlar Sərgisi  qayğı göstərənlərin rolunu qabartmaqla hər gün bu fədakar qadınların üzləşdiyi çətinlikləri anlayaraq qiymətləndirməmizə yardım edəcək.
Onlar əsl qəhrəmanlardırlar və bu günə kimi heç kəs onların əzmkarlığını diqqət mərkəzinə gətirməyib.
Bu sərginin keçirilməsi ideyası Nathan Browning UAFA-nın layihələri ilə tanış olarkən yarandı və o, könüllü olaraq bu ideyanı həyata keçirməyi təklif etdi.
UAFA təşkilatı sərginin keçiriləcəyi məkan üçün Müasir İncəsənət Muzeyinə müraciət etdi və onlar da bizim təşəbbüsümüzə məmnuniyyətlə qatılaraq sərginin məhz bu muzeydə keçirilməsinə razılıq verdilər, üstəlik çap işlərinin xərclərini öz üzərlərinə götürdü və beləliklə tədbirin sponsorlarından birinə çevrildilər.
Digər sponsorumuz Rapid Solution isə Nathan və komandasının: Jacky Storer - jurnalist, yazar və BBC reportyoru; David Montgomery – krallığın dünya şöhrətli fotoqrafının səfər xərclərini qarşılamağı öz üzərinə götürərək tədbirin digər sponsoruna çevrildi.
Nəzərinizə çatdıraq ki, eyni sərgi avqust-sentyabr aylarında Londondakı muzeylərin birində də keçiriləcək. Rapid Solution bu dəfə də səfər xərclərini ödəməyi öz üzərinə götürəcək.
Xüsusi vurğulamaq istərdik ki,  bu layihəyə cəlb olunan bütün heyət  öz vaxt və enerjilərini təmənnasız, könüllü olaraq sərf etmişlər!!!

‘Who cares?’ – Heroes exhibition
Nathan Browning, the Rolling Stones photographer, in February 2014, visited Shagan institution # 3 and families in Yasamal district to help UAFA highlight the role of women in caring for children with disabilities. The idea of this exhibition arose during the visit and he took photos to demonstrate at the exhibition.
David Montgomery – internationally acclaimed Royal and celebrity photographer, has mentored Nathan’s work and will speak about the role of photography in opening the mind to new ideas.
Paying special attention to the role of care-givers, understanding the difficulties these devoted women are facing every day, Heroes Exhibition will help us appreciate them.
THEY ARE TRUE HEROES AND NOBODY HAS DRAWN ATTENTION TO THEIR PERSISTENCE UNTIL TODAY.
Nathan’s heroes make us question who would care for our child, who would support our family?
‘Who Cares’ is an issue that is important to everyone, young or old, rich or poor, with family or without.
ANY OF US COULD END UP IN A SITUATION WHERE WE DEPEND ON SOMEONE ELSE TO CARE FOR US.
At UAFA, we believe that the role of the State is to ensure that this care is regulated, of high standard and meets our human rights. UAFA works closely with the Ministry of Labour & Social Protection to raise standards of care.
UAFA appealed to the Museum of Modern Arts for a place to hold the exhibition and they gladly agreed to host the exhibition at the museum by joining our initiative, moreover, they took upon themselves the printing costs and therefore, they became one of the sponsors of the event.
Rapid Solutions became the other sponsor of the event assuming to meet the travel costs of Nathan and his team: Jacky Storer - a journalist, author and BBC reporter; David Montgomery – an internationally acclaimed Royal and celebrity photographer.
We would like mention that the same exhibition will be held at one of the museums in London in August-September. Rapid Solution will take upon themselves to meet the travel costs this time as well.
WE WOULD LIKE TO EMPHASIZE THAT ALL STAFF INVOLVED IN THIS PROJECT HAS SPENT THEIR TIME AND ENERGY VOLUNTARILY!!!